פרופסור יהודה אדלר משנה את פני ענף הקרדיולוגיה העולמי

אחרי שנים בהן כיהן בשורה של תפקידי ניהול בכירים בענף הרפואה הישראלי, נהנה היום פרופסור יהודה אדלר מהילה מקצועית יוצאת דופן בקהילת הקרדיולוגיה הבינלאומית. כקרדיולוג בכיר, בחר אדלר לאורך השנים למקד את פעילותו בהתוויית דרכה של הקהילה הקרדיולוגית בישראל, וזאת משורה של תפקידי ניהול בכירים אותם מילא, לרבות מנהל המקצועות הרפואיים ומנהל תכנית תלפיות בבית החולים שיבא תל השומר.

בנוסף, שימש אדלר כחבר דירקטוריון וחבר מועצת המנהלים בשורה של גופים רפואיים בישראל, במסגרתם היה שותף לקבלת החלטות חשובות שבחלקן התוו את ענף הרפואה הישראלי בכלל. כיום, לאחר שמונה לתפקיד יו”ר האיגוד האירופי למחלות קרום ושריר הלב, מקדיש אדלר את זמנו לפיתוח יכולות הטיפול במחלות קרום ושריר הלב ולפיתוח דור הקרדיולוגים הצעיר, שעושה את צעדיו הראשונים בתחום.

כבוד של מנהיגי מדינות, כקרדיולוג

רק לאחרונה, זכה יהודה אדלר להשתתף בחוויה יוצאת דופן כשהוזמן לארוחת ערב עם הנסיך והנסיכה של סרביה. ארוחת ערב זו התקיימה במסגרת כנס הקרדיולוגיה הבינלאומי, בו נאם אדלר והרצה על ההתוויות העולמיות החדשות לטיפול במחלות קרום ושריר הלב, התוויות אותן גיבש בעצמו בהמשך לפעילות המחקר הענפה שלו בתחום.

בשערי הכנס, שהוגדר כהצלחה יוצאת דופן, עברו מעל 1,000 קרדיולוגים מכל רחבי העולם, ובעקבות הרצאתו בכנס, זכה אדלר לשורה ארוכה של פניות מגופים רפואיים בכל רחבי העולם למטרת שיתוף פעולה, בהם גם קליניקת מיו בקליבלנד ועוד שורה של גופים רפואיים במונטריאול קנדה.

פיתוח הידע המקצועי ושיתופו עם הקהילה הבינלאומית

אחד מהתחומים אליו מקדיש פרופסור יהודה אדלר את מרב זמנו בשנים האחרונות, הוא פיתוח הידע המקצועי בתחום מחלות קרום ושריר הלב. על אף שמדובר במחלות שאינן זוכות “להילה” רבה כמו ניתוחי לב פתוח, בפועל מדובר במחלות שפוגעות קשות באיכות חיי החולים, ואף יכולות להיות מסכנות חיים. בתחום ספציפי זה, נחשב אדלר לאחד החוקרים הבכירים בעולם כולו, בניסיון להבין את דרכי הטיפול, שיאפשרו לחולים בכל רחבי העולם לשקם את חייהם ולשפר את איכותם.

את הידע שלו אינו שומר אדלר לעצמו, וכאמור בשנים האחרונות מרצה אדלר בשורה ארוכה של כנסים ואירועים של קהילת הקרדיולוגיה הבינלאומית. כמו כן, עורך אדלר וובינר מקצועי, הפונה לקרדיולוגים בכל רחבי העולם, ובמסגרתו דנים המשתתפים בהתוויות חדשות ובגילויים חדשים סביב הטיפול במחלה. לאחרונה השלים אדלר את כתיבת הספר הראשון שנכתב אי פעם בנושא מחלות קרום הלב, ואשר משמש כמורה דרך לקרדיולוגים רבים המתמחים בתחום.

מעורבות גבוהה בזירת הידע הקרדיולוגי הבינלאומי

בנוסף לפעילותו הענפה, מקדיש פרופ’ יהודה אדלר מאמץ רב בשיתופי פעולה עם גופים בינלאומיים סביב קידום המחקר והפיתוח של תרופות וטיפול עבור מחלות קרום ושריר הלב. לאחרונה פרסם אדלר נייר עמדה על טיפולים במחלות קרום הלב, וזכה לתשומת לב רבה מצד קרדיולוגים בכל רחבי העולם. כמו כן, עוסק אדלר בפיתוח שיתופי פעולה רבים, בהם גם שיתוף פעולה עם נשיאות לב הפעילות הגופנית.

כאמור, מעבר לסיפוק המקצועי וההישגים המקצועיים מהם הוא נהנה בעקבות עבודתו, קוצר אדלר הכרה בינלאומית רחבה גם בזירות קצת פחות צפויות כמו בית המלוכה בסרביה, ואף הקהילה היהודית בסרביה שהעניקה לו את אות יקיר הקהילה. על חשיבות מעורבותו של יהודה אדלר בקהילה הקרדיולוגית הבינלאומית, מעידה אולי הסכמתו של האיגוד האירופי לקרדיולוגי לאפשר לאדלר להמשיך ולהתגורר בישראל על אף תפקידו כנשיא האיגוד האירופי למחלות קרום ושריר הלב, תפקיד אותו עליו למלא ממשרדו באירופה.