תכשיטי הנסיכה חנות תכשיטים מיוחדת במינה

כל מי שמתגורר בראשל”צ, ועוד רבים אחרים מכל רחבי אזור המרכז, מכירים כולם את חנות “תכשיטי הנסיכה”, הממוקמת בקניון הזהב בראשון לציון, ומציעה חוויית תכשיטים יוצאת דופן עם מגוון עצום של תכשיטי יוקרה באווירת השדרה החמישית בניו יורק. יחד עם זאת, אנשים המעוניינים להכיר את החנות דרך אתר האינטרנט שלה, יגלו שאפשר לבחון בו מספר דגמים נבחרים של טבעות, שרשראות, עגילים, תליונים וצמידים אך לא מעבר לכך. מאחר וכל זה נראה לנו מעט מוזר בעידן החדש, לקחנו לשיחה קצרה את אמיר אסל, המקים והבעלים של תכשיטי הנסיכה.

גבולות האינטרנט שאי אפשר לחצות, בטח לא בענף התכשיטים

“אני אמנם לא אדם סופר טכנולוגי”, מתחיל אסל ומסביר, “אבל אני בהחלט עושה שימוש נרחב באינטרנט ובמכשיר הנייד שלי. יחד עם זאת, אני גם חושב שיש לאינטרנט גבולות שאי אפשר לחצות אותם, גבולות שכשחוצים אותם זה לא רק גורר פגיעה בחוויה, אלא פגיעה ישירה בלקוח ושאותה ירגיש הלקוח רק אחרי שיכניס את ידו לכיסו”. אחרי הדברים האלה, הייתה לנו תחושה שאנחנו מבינים פחות או יותר למה הוא מתכוון, אבל בכל זאת ביקשנו הבהרות כדי להבין מה עומד מאחורי תפיסת העולם הזאת שמגיעה מפיו של אחד האנשים הבולטים בענף התכשיטים הישראלי.

מדידת תכשיטים זה לא רק מידה

“ובכן”, ממשיך אמיר אסל, “למרות שזה נשמע מורכב, זה מאוד מאוד פשוט – כשאת מגיעה לחנות תכשיטים ומודדת תכשיט, את עושה את זה לא רק כדי לוודא שהתכשיט מתאים לך במידה. למעשה, מידת התכשיט זה משהו שאפשר לתקן ולשנות ומרבית חנויות התכשיטים, ובהן גם תכשיטי הנסיכה בקניון הזהב, מציעות שירותי התאמת מידה כחלק אינטגרלי מתהליך הקנייה ובמסגרת המחיר הראשוני. העניין הוא שמדידת תכשיט נועדה לבחון עוד שורה של אלמנטים, שלא ניתן לבחון מכסא המחשב בבית. התאמה לצבע העור, התאמה למבנה היד, האצבע, הפנים או הצוואר, התאמה ללוק הכללי, התאמה לתכשיטים האחרים שאת אוהבת לענוד, ולא פחות מכך התאמה לאישיות הפנימית שלך”.

חוויית קנייה שלמה שאי אפשר להעביר באמצעות האינטרנט

“לאורך שנים בהן אני מנהל את חנות תכשיטי הנסיכה, החל מהיום הראשון, אחד הנושאים להם הקדשתי את מרבית הזמן והמאמץ היה עיצוב החנות ותכנון חוויית הקנייה כך שכל לקוח שנכנס לחנות, יוכל להגיע אל התכשיט האולטימטיבי עבורו מתוך אלפי דגמים אפשריים. לעיתים זה כרוך בשיחה, לכאורה שיחת חולין עם הלקוח, שבאמצעותה אני מזהה את מה שחשוב באמת ללקוח ובכל המקרים זה כרוך במצב הרוח המתאים, במצב הרגשי המתאים וכן הלאה”. אמיר אסל מוסיף שהאתגר הוא דומה גם בענף הבגדים, ומציין שעל אף שענף האופנה זוכה לעדנה רבה במרחב האינטרנט, בסופו של דבר אף אחד לא קונה אופנת עלית באמצעות האינטרנט, והתנאי היחיד שבו אנשים מסכימים לקנות בגד אונליין הוא שהבגד יעלה להם זול יותר משמעותית מאשר בחנות הבגדים, והוא צודק.

חוויה שהושקעו בה משאבים רבים בחנות מעוצבת וברכישה פנים אל פנים

ואכן, כשנכנסים לחנות תכשיטי הנסיכה בקניון הזהב (המרשים בפני עצמו), אפשר מייד להבחין בהשפעה שלה על מצב הרוח ועל התחושה הכללית, כאילו דילגת היישר ממסדרונות קניון הזהב אל חנות יוקרה בשדרה החמישית בניו יורק. את החוויה המיוחדת משלים אמיר אסל שממתין לכל לקוח מאחורי הדלפק הראשי, מעניק שירות אישי מלא אבל לגמרי לא לוחץ, ובאמת יודע לסייע ללקוח לנווט בין שלל האפשרויות אל האפשרות הטובה לו ביותר. “המבחן הגדול ביותר שאני מציב לעצמי, ושבו אני גם עומד במאה אחוז”, מספר אסל, “הוא שכל לקוח ששם את ידיו על התכשיט הנבחר, כבר לא יתעניין בדגמים נוספים שאולי כדאי לראות. זאת ההוכחה בשבילי שהלקוח שלם לגמרי עם הקניה, וזאת בדיוק המטרה שאני מעוניין להשיג עם כל לקוח ולקוח”.